PROMĚNA DĚTSKÉHO POKOJE / 1.DÍL

V předešlém článku jaknainteriery.cz/jak-jednou-provzdy-zkrotit-detsky-pokoj/ jsme představily dětský pokoj šestiletého Samíka. Určitě budete souhlasit, že pokojíček po vytřízení nepotřebných věcí a drobném uspořádání stávajícího nábytku ohromně prokoukl. Stávající vybavení pokoje však plně školákovým potřebám nevyhovuje. Samíkova maminka Martina nás proto poprosila, zda bychom ji pomohly najít funkční řešení s hravostí, dostatkem úložných prostor a ústředním motivem Star Wars. S Martinou jsme spolupracovaly již na proměně její ložnice jaknainteriery.cz/navrhloznice/ a tak nám bylo potěšením pustit se do opětovné spolupráce a ponořit se do dalšího návrhu.

Nejdříve jsme se zamyslely nad půdorysným řešením. Hlavním úkolem bylo přesunutí postele. Stávající byla víceméně uprostřed pokoje a její umístění narušovalo pracovní i hrací zónu. Zastáváme názor, že v dětském pokoji je nejvhodnější umístění postele do pohodlného uzavřeného rohu, proto jsme postel posunuly do prostoru za dveřmi. Je zde sice určitá komplikace sešikmení střechy a malé podchozí výšky, řešení se ale nabízí  ve zhotovení postele na míru. Inspirací pro výrobu bude postel typu domečku.

Po přesunu postele se pokoj opticky zvětší. Přirozeně je najednou vytvořen prostor pro práci i hraní.

Dalším důležitým aspektem návrhu je dostatek úložných prostor. Na první pohled nás zaujal hravý a především neotřelý nábytkový koncept Durbas, který nám vizuálně zapadá do motivu Hvězdných válek, který si Samík přál do pokojíčku zakomponovat. Vytvořily jsme Moodboard- koláž vybraných prvků, který nám pomáhá uspořádat si naši představu o celém prostoru a barevném lazení.

 

ODKAZY NA NÁMI VYBRANÉ PRVKY

 

1-pracovní stůl Durbas, 2-koberec MR DOTTIE, 3-stolní lampa ANGLE, 4-postel HAPPY, 5-židle NEW DENMARK, 6-skládaný obraz STARWARS, 7-polštáře STARWARS, 8-barevné poličky Durbas, 9-komoda Durbas, 10-šatní skříň Durbas, 11-hodiny STARWARS, 12-závěsná lampa PS2014

Další díl této proměny doplníme o prostorový ideový návrh, ve kterém doladíme s Martinou a Samíkem další detaily a který tak bude ideálním podkladem pro konečnou realizaci.

PS: Pokud i Vy máte prostor, který byste rádi s naší pomocí proměnili, napište nám na emailovou adresu jaknainteriery@gmail.com. Těšíme se!

Monika a Petra