AKTUALIZACE ČLÁNKU – aneb NAVRHUJEME LOŽNICI

Jeden prostor, tři varianty, nové dilema. Takové je pokračování příběhu našeho návrhu ložnice. Martinu chvíli před dokončením první varianty (u níž pracujeme převážně s dřevěným nábytkem) zaujala čalouněná moderní postel dynamického tvaru. Martina nás poprosila, zda bychom mohly zpracovat ještě jednu variantu, do které bychom tuto postel zakomponovaly.

Dřevo je dřevo, ale svěží moderna má také své kouzlo, co myslíte?

Martina bydlí se svým mužem a malým synem, čerstvým školákem, v rodinném domě v Berouně. V blízkých měsících se rodina rozroste rovnou o dvě miminka, což si vyžádá úpravu uspořádání bytu. Po společných rozpravách se domlouváme na úpravě obývacího pokoje, který nově bude plnit funkci ložnice z důvodů přiléhajícího dětského pokojíčku. Obývací pokoj bude přesunut do jiného patra.

Při návrhu vybavení ložnice dbáme na použití přírodních materiálů. O jejich pozitivním vlivu v interiérech tušíme již tak nějak přirozeně, působí na nás zkrátka příjemně. Nyní se přidávají i odborné studie o příznivém působení přírodních materiálů z pohledu medicíny, psychologie či psychosomatiky. Z těch vyplývá jejich vliv na nervovou soustavu, celkový pocit komfortu či vyladění interiéru na určitou frekvenci. Dřevo například působí antibakteriálně, a to nejlépe, je-li povrchově co nejméně upravováno. O interiérech z pohledu zdraví a celkové pohody zajímavě píše doc. Veronika Kotradyová, doporučujeme k přečtení knihu Komfort v mikroprostredí či shlédnout záznam pořadu Sama doma, kde na dané téma hovoří zde. Knihu můžete zakoupit například na martinus.cz.

Přístupy k prostoru Feng shui či teorie pěti elementů jsou Martině blízké, proto plníme její přání, aby se promítly i do navrhované ložnice.  Pro postel a noční stolky volíme masivní dřevo, v souladu přístupu zdravého bydlení. Při návrhu pracujeme s  kombinací šedých tónů a dopňky v zelené barvě pro  klidný spánek a odpočinek.  Po obou stranách postele zůstává dostatek prostoru pro umístění kolíbky. Protože má nová ložnice téměř 20 m2, nabídne i koutek s křeslem pro posezení, čtení či odpočinek u kávy. Částečně tak nahradí i společenskou funkci, kterou dříve poskytoval obývací pokoj. Interiér ložnice doplní na přání Martiny toaletní stolek. Element dřeva zde doplní elegantní kov.

FOTOGRAFIE SOUČASNÉHO STAVU

PŮDORYS NAVRŽENÉHO STAVU

IDEOVÝ NÁVRH PROSTORU – POHLED A varianta 1a

IDEOVÝ NÁVRH PROSTORU – POHLED A varianta 1b (po konzultaci s Martinou a v rámci zachování konceptu Feng shui odstraňujeme polici nad postelí, necháváme „proudit energii“ a volíme umístění obrazů přímo na stěnu)

IDEOVÝ NÁVRH PROSTORU – POHLED B – varianta 1 na toaletní stolek a křeslo pro odpočinek

MOODBOARD – varianta 1

Námi vybrané „kousky“ můžete najít pod těmito odkazy:

1-postel z masivního manga Kalkata , 2-police z masivního manga Kalkata, 3-noční stolek z masivního manga Kalkata, 4-dvojice autorských plakátů Doing My Own Thing, Actually I Can, 5-stolní lampa Priddy, 6-stropní svítidla QIE, 7-jutový koš, 8-motivační plakát A3 Je čas začít vyhrávat, 9-motivační plakát A3 Priority, 10-pletený přehoz, 11-stojací lampa Drin, 12-křeslo Lounge, 13-barová stolička, 14-zrcadlo Hacienda, 15-toaletní stolek, 16-ručně tkaný koberec Modal Grey, 17- čtveřice autorských plakátů

poznámka: toaletní stolek je z internetového obchodu bonami.cz. Bohužel, v době zveřejnění našeho článku kampaň vypršela (snad ji brzy zopakují). Na stejném principu funguje i eshop vivre.cz, je tedy možné, že kampaň koberce Modal Grey také brzy skončí.

IDEOVÝ NÁVRH PROSTORU – POHLED A varianta 2

IDEOVÝ NÁVRH PROSTORU – POHLED B – varianta 2a na toaletní stolek a křeslo pro odpočinek

IDEOVÝ NÁVRH PROSTORU – POHLED B – varianta 2b na toaletní stolek a křeslo pro odpočinek

MOODBOARD – varianta 2a

Tyto „kousky“ můžete najít pod těmito odkazy:

1-dvojice autorských plakátů Doing My Own Thing, Actually I Can2-čalouněná postel K103-noční stolek MITO4-stolní lampa STILO5-stropní svítidlo SILVIA-mini6-židle MUUTO Visu, 7-Polštáře TILE, 8-koberec EXPO SHAGGY, 9-křeslo LAZY, 10-konferenční stolky CLEO, 11-toaletní stolek WHITE, 12-zrcadlo STRAP Mirror

MOODBOARD – varianta 2b

 

relaxační křeslo a toaletní stolek se zrcadlem můžete najít pod těmito odkazy:

9-relaxační křeslo DERIL11-toaletní stolek se zrcadlem

poznámka: toaletní stolek varianty 2a a stropní svítidlo je z internetového obchodu bonami.cz. Je tedy možné, že kampaň brzy vyprší.

(i nás oslovily tyto  „kousky“ natolik, že jsme si je přidaly rovnou do našeho wishlistu)

PS1: Už teď se můžete těšit na další proměnu. Budeme navrhovat dětský pokoj malému školákovi.

PS2: Pokud i Vy máte prostor, který byste rádi s naší pomocí proměnili, napište nám na emailovou adresu jaknainteriery@gmail.com. Těšíme se!

6 Comment

 1. Moniko a Petro, ráda bych Vám i veřejně moc poděkovala za skvělou spolupráci! Byly jste úžasné a velmi trpělivé, zvlášť v případech, kdy se představa postupně vyvíjela do finální podoby. Jsem moc spokojená s celkovým výsledkem, ale i průběhem celé akce a moc se těším na další!!! 😉

  1. Monika&Petra says: Odpovědět

   Martino, děkujeme za krásný komentář,který nás moc těší. Jsme rády za spokojenost a těšíme se na realizaci:)

 2. Aneta says: Odpovědět

  Dobrý den, vypadá to skvěle! Ráda bych se zeptala, co je to za dětskou postýlku a v čem je dělaný půdorys. Předem děkuji za odpověď a především inspiraci.

  1. Monika&Petra says: Odpovědět

   Dobrý den Aneto, děkujeme za komentář. Moc nás těší, že se Vám proměna líbí a je pro Vás inspirací. Jedná se o postýlku: http://www.sebra.dk/produkter/moebler
   Půdorys je zpracován v tomto volně dostupném programu http://www.solidvision.cz/draftsight/

 3. Monika&Petra says: Odpovědět

  Kači děkujeme, pochvala vždy potěší. Určitě rády pro Vás proměnu navrhneme 🙂

 4. Moni, krasa!
  Ked budem mat nafoteny nas priestor tiez sa na teba obratim! 🙂