KAM A KDY ZA INSPIRACÍ v DUBNU

V dubnu se opravdu nudit nebudeme. Opět Vám přinášíme mapu tipů na kreativní akce, které nám padly do oka a věříme, že i Vás inspirujeme k jejich návštěvě.

Někdy se jen tak zastavit, zadívat se a pomalu vnímat umělecká díla v celé jejich kráse. Užít si, že ani Vaše okolí nikam nespěchá, můžete v rámci Slow Art Day 8. dubna v Nové galerii v Praze. Vyberete si pět obrazů, u každého z nich se zastavíte na deset minut, je to jednoduché… o svých dojmech a pocitech si poté můžete popovídat s ostatními účastníky.

Pokračovat v duchu umění můžete na Kolben Open, který se bude konat 8. dubna v Pragovce od 10.00-24.00 hodin. Umělci zde otevřou své ateliéry, seznámit se tady můžete nejen s nimi samotnými, jejich díly, ale také prostorem, ve kterém díla vznikají.

Prague Design Week 2017 začíná (v tuto chvíli za 2 dny a 20 hodin) v pondělí 10.dubna. Jedná se o prodejní akci, kde na čtyřech patrech Tančícího domu najdete expozice designérů, umělců, studií, šperkařů a módních návrhářů. My si ho určitě ujít nenecháme.

Ve čtvrtek 13. dubna až do neděle proběhne veletrh Dům a zahrada Louny. Pořadatelé slibují rozmanitou výstavu plnou nápadů a inspirace, zaměřenou na úpravu interiérů, exteriéru a zahrady.

Pokud Vás zaujal náš článek o kokedamě a její výrobě http://www.jaknainteriery.cz/zaborit-ruce-do-hliny-aneb-ohlednuti-se-za-vyrobou-kokedamy/ a máte chuť na kreativní odpoledne, doporučujeme kurz projektu naučme se Kokedama pod vedením Dalibora Šubrta (13. dubna 18.00-20.15 v Praze)

Během víkendu 15.-16. dubna proběhne na Náměstí Republiky v Praze poslední ze série Praguemarketů JARO , prodejní přehlídka originálního českého designu, módy, autorské tvorby, ale i dobrého street foodu.

Zlín bude žít designem celý týden od 21. dubna v rámci ZlinDesignWeeku. Bohatý program i výstavy budou stát určitě za to!

Více technikálií, vše o stavebnictví, technickém zařízení budov a vybavení interiéru nabídnou Stavební veletrhy Brno. 26.-29. dubna, výstaviště Brno. Na tomto veletrhu nás zaujala možnost využití bezplatného odborného poradenského centra.

Na závěr nás zaujal workshop s paletkami, na kterém si můžete vyrobit vlastní kus nábytku. Takové workshopy nás baví nejvíc. (Zanedlouho jeden takový zážitek z betonového procesu publikujeme:). Termíny na duben jsou již bohužel plné, pořadatelé doporučují zamluvit si termín až 2 měsíce dopředu (a na léto jich ještě pár volných je)