VÁNOČNÍ INSPIRACE

Ani jsme se nenadály, venku přituhlo, vytáhly jsme svetry, čepice a máme tu čas adventu a teplého svařáku do zkřehlých prstů. Nabízí se „obléci“ i své domovy do teplého a svátečního. Přeci jen tam teď přes zimu a vánoční svátky budeme trávit více času, tak ať je nám v něm hezky.

NÁŠ VÁNOČNÍ MOODBOARD OBÝVACÍHO POKOJE PRO TENTO ROK

1. 2. 3. Zimní období – čas zachumlání se, např. v plédu Begonville a zaboření se do měkoučkých polštářů, třeba od Graham&Brown nebo Casa di Bassi.

4. Krásnou a ušlechtilou variantu adventního věnce z mosazi přináší značka Ferm living.

5. 6. V období vánočním jsme tak nějak svolnější ke všemu zlatému, blyštivému, zdobnému. Zaujaly nás tyto mosazné vánoční ozdoby, hvězda na vrchol stromečku a závěsná ozdoba od značky Ferm living.

7. Neměli jste to štěstí zdědit starožitný servis po babičce a přeci toužíte mít pro chvíle svátečního stolování výjimečné nádobí? Jsme na tom podobně. Okouzlila nás kolekce finské značky littala. Ta užívá bohatých rostlinných a zvířecích motivů připomínající severský folklor či báje, v sytých výrazných barvách. Série Tanssi je dokonce inspirována Příběhy lišky Bytroušky od Leoše Janáčka.

8. Období dlouhých zimních večerů nabízí dobrou příležitost dočíst knihy, ke kterým jsme se během roku nedostali. Pokud ještě nemáte to své čtecí křeslo, inspirujte se třeba kolekcí křesel Atilla v pěkné barevné škále potahů. Stačí jen usednou a začíst se.

9. Alternativou klasických vánočních světýlek mohou být krásné retro žárovky. Série Alva, která nabízí množství rozličných velikostí a tvarů, některé z nich jsou opravdu jako zářivý šperk do interiéru.

10. Na ovoce skvěle poslouží drátěná mísa s mosaznou povrchovou úpravou.

11. Od nohou nás zahřeje bílý kožešinový koberec z pravé ovčí kůže

12. Nejen na odkládání cukroví dobře poslouží stolek Sorby s mosaznou deskou.

13. Svazek jmelí nebo obyčejná zimní větvička získají nový rozměr v krystalické váze z dílny Milana Pekaře. Je to náš tip na výjimečný dárek pro tyto Vánoce.

pokud se Vám zalíbily některé z námi vybraných doplňků či nábytku a nemůžete dohledat, kde je koupit, zelené odkazy Vás nasměrují.

Přejeme Vám krásné a pohodové Vánoce.

Monika a Petra