JAK NA KVÍTÍ v INTERIÉRECH a (PO)VÁNOČNÍ INSPIRACE

Květiny mají moc vytvořit jedinečnou pozitivní atmosféru v interiéru, proto na našem blogu nesmí chybět. Přináší do něj prvek přírody, ať už čerstvě natrhané (popřípadě řezané) do vázy na stůl, v květináči či zavěšené kokedamy. Na téma pozitivního působení květin existují dokonce i vědecké studie. Například evoluční psycholožka Nancy Etcoff ve svém výzkumu přišla na to, že již samotný ranní pohled na vázu s květinami, nám pomůže zdárněji zvládnout pracovní den. Tento poznatek můžeme z vlastní zkušenosti jen potvrdit. Neméně blahodárně však květiny působí i na další smysly, svou vůní působí na emoce, celkovou náladu i chování, činí nás šťastnějšími.

Jak takové nasbírané lesní kvítí spojené s výletem na Milešovku může vizuálně změnit náladu v interiéru posuďte sami…

Jistě jste zaznamenali přírodní témata objevující se také v tvorbě autorů užitého umění, designu a vlastně všech možných tvůrčích oblastí. Vyrojila se spousta jelínků a lišek, motivů lesa a mechu. S oblibou se pracuje s přírodními materiály, oslavuje jejich surovost. Zažíváme znovuokouzlení divokostí přírody.

Nás v poslední době okouzlil vznik několika konceptů květinářství, jejichž principy vycházejí především z myšlenky přiblížení se krajině, i když se právě díváme do monitoru počítače nebo televizi. Rády bychom Vám v tomto článku přinesly inspiraci, kde takováto květinářství najít.

Brněnské květinářství Kvítí z lesa přijalo estetiku odkazující ke kráse volně kvetoucích lučních květů, divokých zahrad a též určité přirozenosti.

11230123_806660612784844_1547517234937935406_o

12194741_834162216701350_6081619518110758862_o

Nechte se inspirovat Kvítím z lesa a opět přičuchněte, jak voní louka. Máte-li to kousek do Brna, můžete se stavit do jejich květinářství na Kopečné, třeba si i odnést kytku na sváteční stůl, nebo jen tak pro radost.

11707962_776966419087597_2069766013074081412_otakovéto kytice si můžete odnést z květinářství Kvítí z lesa

Podobný přístup k tvorbě kytic vyznávají i autoři pod značkou Plevel+. Jak už jméno prozrazuje, krásu čerpají z obyčejných kytek českých luk a strání, nebojí se ani plevele. S láskou k přírodě i s radostí z objevování, pak vzniká osobitá krása. Neobvyklá kytice umí dodat mnoha příležitostem kouzlo výjimečnosti a všední chvíle pozvednout. My jsme obdivovaly jejich Vánoční věnce v Bistru café na designSUPERMARKETU

vence_plevelVánoční věnce v Bistro café na designSUPERMARKETU

Alternativu ke klasickým kytkám v květináči přináší projekt Lenky Hrubé Zahrada na niti. Kokedamy – levitující rostliny v kulatém valu zeminy obaleném mechem. Jedná se o tradiční formu pěstování rostlin pocházející z Asie. V našich podmínkách je možné pěstovat ve formě kokedam běžné nenáročné pokojové rostliny, které vydrží zelené celý rok. Zalévání je jednoduché, stačí kokedamu na pár minut položit do misky s vodou a ona nasaje potřebnou vláhu. Zelené levitující zahrady a Aerária mohou skvěle dotvořit interiér a dát mu osobité kouzlo. Obchůdek Zahrada na niti můžete navštívit ve Školské ulici v Praze.

meatdesign_kokedamy

kokedamy

kokedamy a aerária Lenky Hrubé nás na Meatdesignu zaujaly na první pohled

img_0002_4-2zavěšené kokedamy  v prostoru

downlister_2016-12-01_13-41-02kokedama s citrusy oživí každý interiér

atelier-glam-akochat se kokedamy můžete v kadeřnickém studiu Atelier Glam v Praze

hanamatejkova_kokedamykochat a inspirovat se můžete i v Pardubicích, v kanceláři interiérové designérky Hany Matějkové

Ozdobte a oživte interiér aerárii, Lenka je opravdu kouzelnice.

aerária

aerariovy-venecaerária se dají využít mnoha způsoby, v tomto čase třeba jako adventní věnec

Přejeme Vám krásný týden plný přírody!

Monika a Petra