INSPIRATIVNÍ PRAŽSKÁ KNIHKUPECTVÍ aneb nejen o interiérech

Inspiraci pro tvorbu (a třeba i pro tvorbu interiérů) můžeme najít na rozličných místech. V přírodě, na internetu nebo v knihách. Vyzkoušely jsme třetí variantu a vydaly se na procházku po pražských knihkupectvích, které nabízí publikace o umění, architektuře a kráse všeho druhu. A potěšujícím zjištěním je, že rostou jako houby po dešti.

Book Therapy

Malé knihkupectví v ulici Římské poblíž náměstí Míru nabízí množství krásných knih o architektuře, designu, umění, ale i životním stylu či módě. Můžete si je zde v klidu prohlédnout, nechat se okouzlit střídmým světlým a s citem zařízeným interiérem a k tomu si popovídat s příjemnou slečnou majitelkou o cestování, vkusu či tepu velkoměsta a kvalitou veřejného prostoru. Nabízí zde také nový časopis INTRO, který je milým překvapením na poli českých časopisů o architektuře a bydlení. Přináší do něj svěží vítr. Vedle pěkného grafického provedení má i zajímavý i poučný obsah. Dosud vyšly dvě čísla, každé věnované jednomu ze základních stavebních materiálů, první dřevu a druhé betonu. Materiály jsou zde představeny od svých základních fyzikálních vlastností až po ukázky kvalitních architektonických realizací. Další materiály jako cihla a kámen budou následovat. Doporučujeme.

 

 

K vidění a koupi jsou v Book Therapy i tyto originální vázy studia VOBOUCH.

 

Zaujala nás také kniha Simply Scandinavian od Sary Norrman, ukazující, že v jednoduchosti je krása a  jak při vhodném použití materiálů, kombinaci nábytku a doplňků může interiér působit čistě a souznit s přírodou.

 

 

 

 

Art map

Art map je platforma zabývající se současným uměním. Jistě jste se již setkali (různě po kavárnách nebo galeriích) s tištěnými mapami s přehledem aktuálních výstav, galerií a zajímavých kulturních počinů. Možná jste však nevěděli, že projekt Art map má i své vlastní obchůdky zaměřené na uměleckou literaturu. Jeden najdete v Praze ve Vojtěšské ulici a druhý v Brně v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí. My jsme se v knihkupectví ve Vojtěšské schovaly před deštěm. Znáte to, za zvuku bubnování deště se knihami listuje o to krásněji.

 

 

 

Objevily jsme zde i knihu o interiérech z našeho rodného města OPAVSKÉ INTERIÉRY

Page five

Při naší procházce po knihkupectvích jsme nemohly minout dnes již vyhlášené mladé letenské knihkupectví a vydavatelství Page five. Z něj doslova čiší láska k výtvarnu a rozmanitosti vizuálního vyjádření na papíře, od grafiky přes architekturu až k poezii.

Jak sami o sobě píší „Jsme knihkupectvím a vydavatelstvím. Jsme milovníky papíru, umění a vizuální kultury. Jsme prostředím pro setkávání, prolínání, poznávání, čtení i listování. Jsme otevřený koncept s nekonečným počtem stran a listů.“

 

Hledání inspirace v přírodě se budeme věnovat příště. A hledání inspirace na internetu? Pro dnešek říkáme „Nie, radšej knihu!“