STŘÍPKY z FOR INTERIOR

V sychravém podzimním víkendovém odpoledni jsme se vydaly pro inspiraci na veletrh For interior v Praze Letňanech. Očekávání současného odvážného designu, inovativních přístupů, neotřelých řešení, vystřídalo zklamání. Vystavující značky nábytku a interiérového vybavení až na malé vyjímky představily spíše klasiku a mnoho zajímavých oblastí nám zde chybělo. Osvětlení, nové materiály, technologie, povrchy, koncepční řešení bytového prostoru jsme v několika výstavních halách dlouho bezúspěšně hledaly.
For interior nám tak spíše připomínal přehlídku gaučů a postelí. Podle vystavovaného se zdá, že středobodem současného interiéru je právě pořádná pohovka. Proč ne. S chutí jsme se do několika z nich zabořily a vyzkoušely, jak příjemně by se v nich trávily nadcházející dlouhé podzimní večery. V některých věru příjemně.

phase1

Mezi naše favority se zařadily sedačky Phase (které můžete mimo jiné znát z všudepřítomné reklamy na první sedačku s vestavěnou ledničkou). Sedačky Phase nás přesvědčily nejen pohodlím, ale také svým střídmým soudobým designem, variabilitou uspořádání, kvalitou provedení a též velmi pěknou barevnou škálou potahů.

I přesto, že preferujeme spíše moderní design, neotřelý nábytkový koncept Ubud, který sází na přírodní notu nemohl uniknout naší pozornosti. Máme slabost pro věci, které mají duši a přesně takový Ubud je. Ručně vyráběný nábytek z teakového dřeva o který si možná zadřete i třísku má opravdu své kouzlo. Venkovský až rustikální styl však vyžaduje svébytné prostředí aby fungoval. A také alespoň kousek duše romantika.

ubud_uprava

V sedačce z hrubé hovězí kůže se sedělo překvapivě velmi pěkně, chyběla nám jen sklenička whisky do ruky a plápolající oheň.

ubud_celek

Jako poslední odpočinkovou zastávku jsme zvolily sedací soupravu designwerk, na které nás zaujala především široká škála elektronické polohovatelnosti.

designwerk_uprava

image-2-kopie-2

Máme rády komiksy a tak na nás značka Lusito mezi vystavujícími působila jako vítané osvěžení. Lusito ocení nejen komiksoví milovníci, ale také rodiče, kteří chtějí vytvořit pro své děti originální pokojíčky.

lusitoteens

Jedním z podnětných momentů veletrhu, který musíme zmínit bylo seznámení se s materiálem FENIX NTM. Tento povrchový materiál, vhodný pro pracovní desky do kuchyní či nábytek, využívající nanotechnologií, má vlastnosti opravdu obdivuhodné, i když tak na první pohled nevypadá , zdá se být tento materiál téměř neponičitelný. Můžete posoudit sami, natočily jsme menší videoukázku.

Kdo z nás by si nepřál kuchyňskou linku, kde se nemusíme bát, že ji omylem poškrábeme nožem, která bude odolná proti bakteriím, a nepůjdou na ni vidět otisky prstů.

fenix_uprava

Poslední střípek veletrhu, který nás zaujal byl stánek dvou mladých umělců a jejich industrial4you. Pokud byste rádi doma vlastnili kousek neotřelého industriálního designu, který bude obdivovat nejedna návštěva podívejte se na jejich webové stránky.

Ps: V menu nápadité realizace se budeme snažit naše favority brzy představit blíže.

Pss: Navštívili jste veletrh For Interior? Splnil Vaše očekávání? Budeme rády za Vaše komentáře a případné tipy na zajímavé veletrhy či výstavy věnující se interiérovému designu.

Monika a Petra