REKONSTRUKCE BYTU v BRNĚ – MASARYKOVĚ ČTVRTI

Nápadů a tipů jak na interiéry není nikdy dost, obvzlášť když se jedná o povedené rekonstrukce malého prostoru. Tato realizace Petřiných kamarádek z ateliéru Magion architekti podle nás využila potenciál prostoru výborně. Nejvíce nás zaujalo důvtipné řešení zóny na spaní, variabilní možnost rozdělení obývacího prostoru na menší funkční celek posuvným stolkem na televizi a také čisté řešení ukrytí technických prvků oproti původnímu stavu v koupelně. Jaké dojmy máte z této rekonstrukce Vy?

rekonstrukce-bytu-v-brne-masarykove-ctvrti-06

Byt se nachází v přízemí malého bytového domu v brněnské Masarykově čtvrti, okna jsou orientována na severovýchod a jsou stíněna stávající zelení. Byt byl před rekonstrukcí hodně tmavý. Původní dispozice bytu byla příliš členitá, nebyla zde kompaktní pobytová plocha.
16_09_08_půdorys na web
16_09_08_půdorys na web
Cílem bylo byt co nejvíce prosvětlit, proto je navržena otevřená dispozice bytu, kdy bude hlavní obytný prostor osvětlován oběma okny. Byt je uvažován pro max. dvě osoby a psa, není proto nutné striktní oddělení ložnice.
Je zachována stávající velikost koupelny, původní vana ale byla nahrazena sprchovým koutem a klozet otočen o 90°. Sprchový kout je navržen pouze se spádovanou podlahou, od zbytku koupelny je oddělen čirým sklem, aby koupelna působila větší a nic zde nepřekáželo.
rekonstrukce-bytu-v-brne-masarykove-ctvrti-21
rekonstrukce-bytu-v-brne-masarykove-ctvrti-15
Původní kuchyň je nahrazena technickou místností se šatnou. Jsou zde soustředěny prakticky všechny úložné prostory a také pračka a sušička.
Kuchyň je umístěna v místě původní ložnice. Kuchyňská linka zabírá celou stěnu místnosti. Naproti kuchyňské linky se nachází pracovní ostrůvek s navazujícím jídelním stolem. Kuchyňský kout je od obývací části oddělen pouze opticky nízkou televizní skříňkou. Skříňku i s televizí je možné umístit i ke stěně mezi okna a kuchyň s obývací částí ještě více propojit.
130-rekonstrukce-bytu-v-brne-masarykove-ctvrti-01
 …
rekonstrukce-bytu-v-brne-masarykove-ctvrti-08
 …
rekonstrukce-bytu-v-brne-masarykove-ctvrti-09
Obývací pokoj tvoří sedačka s lehkými stolky, ke stolkům je možné umístit taburety. Taburety slouží zároveň jako příležitostné sezení u jídelního stolu nebo na odkládaní věcí u postele.
Spací kout je od obývacího pokoje oddělen knihovnou na celou výšku místnosti. Police jsou navrženy nepravidelné aby pojaly nejrůznější knihy.
rekonstrukce-bytu-v-brne-masarykove-ctvrti-02
Postel je zapuštěná v nice, má za sebou šiřší čelo místo nočních stolků; pod postelí se nachází velké zásuvky. Naproti postele je také v nice situován pracovní kout.
rekonstrukce-bytu-v-brne-masarykove-ctvrti-10
autoři projektu: MAGION ARCHITEKTI

2 Comment

  1. […] sources: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, […]

  2. Ahoj. Pěkný blog a článek. Spací koutek je bombovní, dobře je, že vrhá stín, takže se bude dát asi dlouho spát ☺ jediná věc co mě vždy osobně vadí je koupelna zároveň se záchodem, vím že tady to bohužel nešlo jinak udělat.