PROMĚNA PŮDNÍHO PROSTORU v DĚTSKÝ POKOJ

Radka s manželem nás požádali o pomoc s návrhem využití půdního prostoru jejich rodinného domu. V něm spokojeně žijí se svými dětmi. Nyní vyvstala potřeba dětského pokoje pro nejmladší dceru, která zatím spí v ložnici s rodiči. Radka by také uvítala svůj osobní kout pro práci, četbu a relaxaci. Dalším tématem k řešení je současný nedostatek úložných prostorů početné rodiny. Dnes má v podkroví pokoj starší dcera, zbývající prostor slouží jako „odkladiště“ všeho, co není kam jinam dát.

soucasny_stav

FOTOGRAFIE SOUČASNÉHO STAVU

Prostor rytmicky člení sloupky krovu, které rozdělují místnost na boční části pod šikminou střechy a středový prostor s rovným stropem. Z tohoto základního členění jsme vycházely při návrhu užití podkroví.

Prvním úkolem je rozdělení prostoru podkroví pro různé potřeby rodiny. Nově navržená příčka oddělí chodbu se schodištěm od dětského pokoje. Prosklení dveří zajistí přísun denního světla přes pokoj do chodby.

Při návrhu pokoje jsme využily bočních polí mezi sloupky krovu pro potřebné vybavení. Jedno pole pro šatní skříň, jedno pro polici na knihy či hračky, dvě pro postel. Tento nábytek bude vyroben vzhledem k povaze prostoru na míru. Střídající plné a volnější pole vytváří přirozené a útulné zákoutí. S vědomím, že si děti nejraději hrají na podlaze, jsme ponechaly středový prostor pokoje co nejvíce volný, k užívání dle bohaté dětské fantazie.

pudorys2

PŮDORYS NAVRŽENÉHO STAVU

Vzhledem k tomu, že je prostor podkroví prosvětlen pouze z jednoho místa, prosklenou balkónovou stěnou, vyvstala otázka, jak jej rozdělit na dětský pokoj a pracovnu, aby zůstaly obě části přirozeně osvětlené. Řešení jsme našly v posuvné stěně oddělující oba pokoje. Ta doléhá k rámu mezi jednotlivými díly balkonových oken. Posuvná stěna bude po většinu času otevřena a prostor podkroví propojen. V případě potřeby klidu či soukromí se pracovní kout jednoduše uzavře posuvem stěny.

KM_C227-20161114102539

IDEOVÁ SKICA

Požadavek co nejmenších stavebních zásahů je splněn, bude se stavět pouze jedna příčka. Zbytek obstará lehká konstrukce posuvné stěny a variabilní vestavné skříně do bočních polí krovu. Barevné řešení pokoje zkonzultujeme s jeho malou budoucí obyvatelkou a budeme se těšit na realizaci.

moodboard2a

MOODBOARD

Námi vybrané „kousky“ můžete najít pod těmito odkazy:

1-Done by Deer nozova tabule, 2-Flexa stojací lampa, 3-pracovní stůl Pluto4-Done by Deer povlečení, 5-svítidlo Marocco, 6-nálepka na stěnu Happy ever after, 7-sedací pytel Beanbag , 8-rámeček s obrázkem Squirrel, 9-rámeček s obrázkem Rabbit, 10-úložná krabice Done by Deer, 11-Flexa úložný box, 12-proutěný kočárek, 13-vinylový koberec Bobbi Turquoise

poznámka: povlečení a úložná krabice Done by Deer jsou z internetového obchodu bonami.cz, může se stát, že kampaň na tyto produkty skončí.

Pokud i Vy máte prostor, který byste rádi s naší pomocí proměnili, napište nám na emailovou adresu jaknainteriery@gmail.com. Těšíme se.